SURVIVAL

Sztuka napisana przez krakowiankę Annę Burzyńską, profesora UJ i kierownika literackiego Teatru im. J. Słowackiego.

Spektakl przede wszystkim dla współczesnej młodzieży, młodych ludzi, którzy w okresie dojrzewania szukają nowych wrażeń, wzajemnie prześcigając się w pomysłach na zaimponowanie sobie i innym. Przedstawienie bardzo dobrze wpisuje się w wachlarz wielu problemów współczesnej młodzieży. Ma wzbudzić refleksje nad problemami cyberprzestępczości, zagrożeń w sieci, nałogów, seksu, HIV, agresji, przedmiotowego traktowania innych ludzi. Przedstawienie pokazuje konsekwencje złych wyborów. Zmusza do refleksji, zastanowienia się przed podjęciem decyzji. Oprócz walorów artystycznych będzie pełnić funkcję edukacyjną i wychowawczą. Sztuka jest skierowana przede wszystkim dla starszej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz Widzów dorosłych.

Opis:

Dwoje, młodych, znudzonych, obcych ludzi zaczyna między sobą niebezpieczną grę, 
w której stawką jest – życie. Wartkie dialogi napisane są soczystym, współczesnym językiem młodych lub jak chcą niektórzy – neo – nowomową. Sztuka o rozpaczliwej chęci zagłuszenia pustki życia i tęsknocie za prawdziwą bliskością z drugim człowiekiem.

Motto:

Wiele nowych przypadków zachorowań na AIDS w ostatnich latach to tzw. łowcy wirusa. Ludzie ci świadomie zarazili się wirusem HIV po to, by przeżyć dreszcz śmiertelnego ryzyka. Sygnałem gotowości do odbycia stosunku seksualnego z osobą seropozytywną jest zamieszczenie w internecie ogłoszenia: chcę wyjść na plus.

Scenariusz – Anna Burzyńska

Reżyseria, scenografia – Piotr Męderak

Obsada aktorska – Magda Szczepanek, Piotr Męderak 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.